לשירות לקוחות ותמיכה לחץ כאן
27th יונ 2016 | by: דויד פרידמן

אם אתם משווקים את מוצריכם לקהל בינלאומי ברשת, לבחירת הפלטפורמה חשיבות מכרעת בהצלחת עסקי המסחר האלקטרוני שלכם. האינטרנט מציעה מגוון פתרונות כמו אמזון, איביי, אטסי ואחרות לצד האפשרות (הברורה מעליה) לפתוח חנות משלכם באתר שלכם. מה הם השיקולים בבחירת פלטפורמת מסחר מקוון ואיזו אופציה (או אופציות!) כדאי לכם לבחור עבור המוצר (או המוצרים) שלכם?

הקמה של חנות באתר שלכם יכולה להיות עסק לא זול. במקרים רבים, כלל אין צורך בחנות יעודית עבור היצע המוצרים שלכם. במקרים אלו, עדיף לבחור פלטפורמה מקוונת שתהווה את המסיס לחנות שלכם במטרה למזער את עלויות התכנון, ההקמה והתחזוקה של חנות מסחר אלקטרוני. זה נכון במיוחד עבור עסקים קטנים שמעוניינים להציע את מוצריהם ללקוחות מעבר לים בלי להקים אופרציית מכירות באתר החברה (אם בכלל יש אחד).

עלויות ההקמה והמסחר הרשומות מטה אינן כוללות עלויות סליקה או המרת מט"ח.

אמזון – Amazon

ענקית המסחר אמזון אולי התחילה כחנות ספרים, אבל כיום אפשר למצוא שם פחות או יותר הכל. בשנה שעברה, הציגה אמזון אפשרות עבור יוצרים ואמנים לשווק את מוצריהם ברשת הקניות הפופולרית, וגם עסקים קטנים יכולים לקדם את עצמם בפני מיליוני הלקוחות של אמזון.

מי קהל היעד? 250 מיליוני משתמשים ברחבי העולם, בעיקר בצפון אמריקה ואירופה.

כמה זה עולה? הקמת החנות לא תעלה לכם (נכון להיום), אבל אמזון יגבו מכם 12 אחוזים מכל מכירה. באוגוסט 2016 צפויה העמלה לעלות ל-15 אחוזים.

לאילו מוצרים מתאימה הפלטפורמה? מוצרים ייחודיים בעבודת יד, שמשך הכנתם עבור הלקוח טרם המשלוח אינו עולה על 30 יום.

איביי – eBay

בעוד אמזון מציעה מוצרים חדשים ממשווקים מורשים לצד יצירות של אמנים, באיביי אפשר למכור בערך הכל ולכולם. יש לכך יתרונות, אבל גם חסרונות בעיקר בדמות תחרות רבה מצד יצרנים (וזייפנים) במזרח אסיה.

מי קהל היעד? 168 מיליוני משתמשים ברחבי העולם.

כמה זה עולה? משתנה בהתאם לסוג המכירות ונפחן. מידע נוסף אפשר לקרוא באתר איביי. העמלה היא 10 אחוזים מסכום החשבון (כלומר, כולל עלויות שילוח,התאמה אישית וכדומה) כשהגג הוא 750 דולרים עמלה לעיסקה (גדולה במיוחד).

לאילו מוצרים מתאימה הפלטפורמה? כל מוצר שהוא כמעט. חדש, מחודש, משומש, יצירה ייחודית או פריט אספנות משוק הפשפשים – פה תמצאו מקום להכל.

אטסי – Etsy

הרבה לפני שאמזון הציעה ליוצרים עצמאים ועסקים קטנים לשווק את מרכולתם בפלטפורמת המסחר הענקית שלה, האתר אטסי פירגן ליוצרים באשר עם עמלות אטרקטיביות יותר ואפשרות להקים חנות מותאמת אישית ומגניבה.

מי קהל היעד? חובבי פיצ'קעאס, מוצרים מותאמים אישית ומזכרות.

כמה זה עולה? 20 סנט אמריקאי על כל פריט שתעלו לחנות (שהקמתה חינם) ועוד 3.5 אחוזים מכל עיסקה.

לאילו מוצרים מתאימה הפלטורמה? מוצרים בייצור עצמי, מוצרים ייחודיים בעבודת יד וכדומה.

דומיין לחנות

לא משנה באיזו פלטפורמה תבחרו, תרצו שהכתובת באמצעותה יגיעו משתמשים לחנות המקוונת שלכם תהיה קצרה וקליטה. אנחנו ממליצים לרכוש כתובת יעודית עבור החנות בסיומת store. ולבצע forwarding של הדומיין לכתובת החנות באשר תהה. זה חשוב במיוחד אם אתם בוחרים בפלטפורמת מכירות גלובלית, בה מבנה כתובת החנות אינו קליט במיוחד. כתובת יעודית וזכירה לחנות הרשת שלכם תעזור לכם לשדר מקצועיות, גם אם מדובר רק בכתובת שמעבירה את הקונה לאתר של איביי או אטסי.

BlogeStoreBanner

 

דויד פרידמן

דויד פרידמן

מייסד וסמנכ"ל at דומיין דה נט טכנולוגיות
דומיין דה נט, רשם ישראלי מורשה של ארגון האינטרנט העולמי - ICANN,
מספקת קשת רחבה של פתרונות אינטרנט ופתרונות הגנת מותג דיגיטליים.
דויד פרידמן

שתף את הפוסט

2 Comments

  • אירית דוידסון הגיב:

    כתבה מצויינת ומדוייקת. אבל אני חןשבת שחשוב להוסיף שבסופו של יום גם לבעל עסק קטן מומלץ לפתח את החנות שלו באתר עצמאי ולשלב גם חנות באחת אי יותר מהפלטפורמות שציינת.

    15 אחוז שאמזון לוקחים זה סכום לא קטן, אבל בעבור התנועה שאמזון מציעה, זה שווה את העלות.

    אבל עבור תנועה שמניעים ממקורות שלנו וקמפיינים שלנו, עדיף שיהיה אתר שלנו שמלבד עלות ההקמה, איחסון ותחזוקה, כמובן שיש עלות לחברות הסליקה אבל זה לא מתקרב לאזור של 15 אחוז.

    כך נוכל ליצור תנועה שתוביל לרכישות ללא עלויות נוספות

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.