לשירות לקוחות ותמיכה לחץ כאן
שמות דומיין
חידוש דומיין
דומיין בעברית
אחסון אתרים
תעודות SSL
אבטחת מותג
בניית אתר
בלוג
10th ינו 2022 | by: דויד פרידמן

ישנם תחומים רבים בהם האמירה "שלח לחמך על פני המים" הינה נכונה ומדויקת, אבל, תחום הפרסום במדיות איננו כזה. כאשר אנחנו מעלים קמפיין לחשיפה, מיתוג או אפילו לקידום מוצר/שירות מסוים, יש לנו צורך הגיוני לדעת עד כמה הוא אפקטיבי.

בעבר, טרום עידן Google Analytics נאלצנו לשאול כל לקוח ממי שמע עלינו ו"מהיכן" הגיע, על מנת לקבל מושג איזה מאמצעי הפרסום שלנו אפקטיבי יותר ולאיזה קהל הוא הצליח להגיע. אולם, Google Analytics יחד עם ה-Url Builder, מצליחים לספק לנו את המידע הזה, מבלי להצטרך לחקור כל לקוח בנפרד.

איזה נתונים מראה לנו Url Builder?

ה- Url Builder מוסיף לשורת הכתובת הנבחנת חמישה פרמטרים:
utm_source – מקור הקמפיין – זיהוי האתר או הפרסום היוצר את התנועה (למשל – ניוזלטר3, google, billboard וכן הלאה)
utm_medium – אמצעי ההגעה לאתר של הקמפיין (לדוגמה: PPC, באנר, ניוזלטר במייל וכד').
utm_campaign – שם הקמפיין
utm_term – מילות המפתח הממומנות
utm_content – תוכן הקמפיין, משמש להפרדה בין תכנים דומים או קישורים המופיעים באותה מודעה. לדוגמה, אם יש לך שני קישורים של קריאה לפעולה באותו ניוזלטר, תוכל להשתמש בפרמטר זה כדי להגדיר ערכים שונים לכל אחד מהם (למשל, call_to_action_1 ו- call_to_action_2, כדי לבחון יעילות).

כיצד מגדירים את הכתובת ב-Url Builder?

נכנסים לקישור של הכלי וממלאים את הפרטים הנחוצים: כתובת האתר (נדרש), מקור הקמפיין (נדרש), שם הקמפיין (אמנם איננו מצוין כחובה בכלי, אבל רצוי), מילות מפתח מקודמות בתשלום (לא חובה), ותוכן (במקרה של יותר מקישור אחד בפרסום). הפרמטרים האחרונים הם אופציונאליים ויספקו מידע נוסף. לאחר מכן, תוכלו להעתיק את הקישורים ולהדביק אותם במודעה שלכם.
בשלב הבא, כאשר גולש לוחץ על אחד מהקישורים שהגדרתם, אותם פרמטרים ייחודיים שלו ישלחו לחשבון ה-Google Analytics שלכם, על מנת שתוכלו לזהות את המקורות היעילים ביותר לתנועה.

Url Builder

שימו לב:

במידה וחשבון ה-Analytics שלכם מקושר לחשבון Google AdWords פעיל והפעלתם את אפשרות התיוג האוטומטי, לא תצטרכו לתייג את כתובות אתרי היעד ב-AdWords, מאחר וה-Analytics עוקב באופן אוטומטי אחר כל הקמפיינים ב-AdWords. יחד עם זאת, במידה ואתם מריצים קמפיינים ממומנים לרשת החיפוש במנועי חיפוש שאינם שייכים ל-Google, תצטרכו לתייג את כתובות אתרי היעד של המודעות.

לעמוד אחסון אתרים >>
לעמוד תעודות SSL >>
לרכישת דומיין בעברית >>

דויד פרידמן

שתף את הפוסט

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.