לשירות לקוחות ותמיכה לחץ כאן
30th אפר 2017 | by: דויד פרידמן

כניסתן של הסיומות החדשות לנוף בניית האתרים שלנו בשלוש השנים האחרונות, הפכה, במידה רבה, את הקערה על פיה. עד אז, הסיומות היו אחידות ומשעממות למדי, עכשיו, הצבעוניות שלהן הפכה את הרשת למשהו הרבה יותר מעניין.
ואז, מאחר וישנם עוד קריטריונים לבחירת כתובת דומיין, חוץ מייחודו, עלתה השאלה המתבקשת – מה עם ה-SEO של הסיומות החדשות?
היות ומדובר בתחום דינמי, המשתנה כמעט בכל יום ממש, ריכזנו עבורכם מספר מיתוסים נפוצים שפגשנו אשר עוסקים בקשר הישיר בין קידום ואופטימיזציית אתרים לבין סיומות האתרים, בין אם הן הוותיקות, ובין אם הן החדשות.

מיתוס מספר אחת: סיומת com. היא המפתח ל-SEO מוצלח

האמת:
ג'ון מולר, נציג גוגל, פרסם כבר ביולי 2015 ב-Google Webmaster Central blog פוסט המסביר את יחסה של גוגל לסיומות החדשות ולסיומות בכלל. על פי מולר, מנוע החיפוש של גוגל נותן משקל זהה לסיומות הוותיקות (כ-com ,.net. ו-org.) ולסיומות החדשות. כך שאם אתם רוצים להעביר את אתרכם לאתר בעל סיומת חדשה ומתאימה יותר, אל תתנו למיתוס זה (שהופרך) לעצור בעדכם.

מיתוס מספר שתיים: אנשים מתייחסים בחשדנות לאתרים בעלי הסיומות החדשות

האמת:
מחקר שנערך על ידי קבוצת NCC הראה כי גולשים אינם חשים בנוח בעת שהם מבקרים בדומיינים בעלי סיומות חדשות (רק תשעה אחוזים מהנשאלים הצהירו על תחושה נוחה בעת ביקור באתרים כאלה). על בסיס כך, היה סביר להניח כי רוב הגולשים יחושו בנוח באתרים בעלי סיומות ותיקות (כ-com ,.net. ו-org.) לא?
אז זהו, שלא כל כך…
אותו מחקר גם ציין, כי ישנה התכנות גבוהה כי הסיבה לחוסר תחושת הנוחות איננה דווקא סיומת האתר, אלא תחושה של אבטחה לקויה שהאתר משרה על הגולשים בו. עיצוב האתר ומיתוגו בצורה נכונה יכולים להעלות את תחושת האמינות שהוא יוצר אצל קרוב ל-50% מהגולשים, כמו גם אייקונים של אישור SSL וסימנים דומים.
בנוסף לכך ישנם מספיק אתרים בעלי סיומות ותיקות שאינן com ,.net. ו-org. אלא ly ,.co. ו-tech., המוכיחים כי עיצוב האתר ותוכנו חשובים הרבה יותר לתחושת הביטחון של הגולש מאשר סיומת הדומיין.

מיתוס מספר שלוש: אתם תמיד יכולים פשוט לשנות את הסיומת שלכם ולעבור לסיומת אחרת

האמת:
אתם יכולים, אבל גוגל אומרת שעשוי להידרש זמן מה עד ששינויי דומיין יקלטו במערכת מנוע החיפוש (ומעבר לכך, גולשים אשר מנהלים אינטראקציה עם אתר, מצפים שכתובות המייל שלו תשארנה "חיות" למשך פרק זמן ארוך). לכן, בד"כ, על פי המלצת גוגל, כדאי לבחור דומיין שיתאים לצרכיכם מתוך ראיה לטווח הרחוק.
אחרי שזה נאמר, נציין, כי להעברה (אפילו של קטגוריות מסוימות ולא האתר במלואו) לדומיינים בעלי סיומות חדשות ישנם יתרונות משמעותיים, כפי, למשל, שגילתה Slack, אשר העבירה את התמיכה שלה לדומיין slack.help.

מיתוס מספר ארבע: מותגים מבוססים וידועים משתמשים אך ורק בסיומות הוותיקות

האמת:
חברות מותגים גדולים מתחילים לגלות תחכום ולנתב את השימוש בסיומות החדשות לתועלתם. ממיקרוסופט עם סיומת ה-tech., ועד לבנקים כמו ברקליס ו-BNP Paribas עם Brand TLD משלהם, דרך חברות נדל"ן מצליחות עם סיומת estate. וכן הלאה.

לסיכום:
בהנחה שגוגל עומדת מאחורי הצהרתה הנוגעת להתייחסותה הזהה מבחינת ה-SEO לסיומות הוותיקות והחדשות (ומהיכרות עם גוגל ועקרונותיה, אין לנו סיבה לפקפק בכך), היתרונות של הסיומות החדשות (יכולת למצוא סיומת תואמת לתחום העיסוק, ייחודיות וכן הלאה) הופכים אותן לא רק לבחירה אפשרית, אלא לאפשרות המועדפת, כאשר אתם מחפשים את כתובת הדומיין האופטימלית עבור האתר שלכם.

דויד פרידמן

דויד פרידמן

מייסד וסמנכ"ל at דומיין דה נט טכנולוגיות
דומיין דה נט, רשם ישראלי מורשה של ארגון האינטרנט העולמי - ICANN,
מספקת קשת רחבה של פתרונות אינטרנט ופתרונות הגנת מותג דיגיטליים.
דויד פרידמן

שתף את הפוסט

2 Comments

 • לימור הגיב:

  שלום!

  במידה ואני רוצה לשריין לעצמי דומיין עם סיומת חדשה, ואני עושה זאת דרכיכם.
  הבנתי שאני מכניסה פרטי אשראי אך התשלום לא נגבה בפועל, אלא רק אם קיבלתי אישור שהדומיין אכן שלי? ממי מקבלים את האישור? והאם עליי לשלם עוד כסף במידה ואני זכיתי בדומיין הזה?
  לא כל כך הבנתי איך הולך בעצם התהליך של קבלת הדומיין…
  נניח ששריינתי לי משהו, והכנסתי פרטי אשראי
  במידה ויש שני אנשים או יותר שרוצים את אותו שם דומיין, מי מקבל אותו?
  במידה ואני זכיתי, אקבל על כך הודעה מכם ואז אצטרך לשלם עוד כסף או לא?
  אשמח להבהרת התהליך עד לסיומו וקבלת הדומיין, שכן, התשובות יעזרו לי לקבל החלטה אם לרכוש מספר דומיינים או רק אחד (שכבר "רכשתי").
  תודה רבה ויום נפלא
  לימור

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.