לשירות לקוחות ותמיכה לחץ כאן
שמות דומיין
חידוש דומיין
דומיין בעברית
אחסון אתרים
תעודות SSL
אבטחת מותג
בניית אתר
בלוג
14th אוג 2017 | by: יואב קרן

דומיין פנוי הוא היהלום שבכתר עבור האתר שלכם, מאחר וכבר במבט הראשון, הוא יכול לתת לגולשים שלכם מושג על מי אתם ומה אתם עושים, הוא יכול למתג אתכם, ואם כתובתו קלה וזכירה, תוכלו להבטיח כי הגולשים יגיעו אליכם ישירות, ללא צורך בחיפוש בגוגל (אשר עלול, כידוע, להוביל אותם לאתרים אחרים, במקום לזה שלכם).

תהליך חיפוש שם דומיין ומציאת דומיין פנוי, מתנהל במספר שלבים, אשר במהלכם, תדרשו למספר החלטות עקרוניות, אותן, מומלץ להחליט לפי כיוון המיתוג הרצוי לכם (בהנחה שגיבשתם אסטרטגיה שיווקית קודם לכן).

יש לכם בראש שם ספציפי לאתר שלכם?

השלב הראשון הוא גם הבסיסי והפשוט ביותר – בדקו אם הדומיין שרציתם ובסיומת שרציתם עדיין פנוי. זאת תוכלו לעשות במנוע החיפוש באתר דומיין דה נט או במנוע החיפוש באתר Instant Domain Search. כל אחד ממנועי חיפוש אלה יוכל להציע לכם גם את שם הדומיין אותו אתם מחפשים בסיומות אחרות.

לא מצאתם שם דומיין פנוי ובסיומת שרציתם?

לפעמים גם הסיומות החדשות ביותר, כמו .Club, למשל, עלולות שלא להתאים לתחום העיסוק שלכם, קורה… לכן, תצטרכו לגלות מעט יותר יצירתיות במציאת השם. בשלב הראשון, תוכלו להיעזר ב- Thesaurus שיספק לכם מילים נרדפות, ממנה תכינו רשימת מילים מפתח בסיסיות שמתקשרות לתחום העיסוק שלכם. חפשו אותן בעזרת מנועי החיפוש שהזכרנו בשלב הקודם. במידה וגם כאן, לא הצלחתם, תוכלו להעביר הילוך ולהגביר את היצירתיות.

חייבים להפעיל את היצירתיות במלוא העוצמה!

אנחנו צועדים צעד נוסף קדימה ומתרחקים מעט מהמקור, וכאן, מגיעים לביטוי הכלים האמיתיים:

  • אתר WordFind מאפשר לכם למצוא מילים שמתחילות ב-X. ניתן להקליד גם מילה שלמה (למשל, big), כך שאם שם העסק או המותג שלכם הוא קצר, יתכן שתוכלו למצוא את מבוקשכם כאן. האתר יעיל עבורכם גם אם אתם רוצים לעשות הלחם מילים, כלומר, לחבר בין שתי מילים שונות. לדוגמה, אחת ממילות המפתח שלכם היא Room, תוכלו לחפש מילה באות M (בה מסתיימת המילה Room) וליצור שם חדש.
  • אתר eslgold מציע רשימה של סיומות ותחיליות, אותן תוכלו לשלב עם שם המותג שלכם.
  • אתר Impossibility מכיל מנוע חיפוש יצירתי יותר עם אפשרויות מורחבות כמו תוספת בתחילה או בסוף המילה הנתונה, חלוקה לפי מספר אותיות בתחילית / סופית המצטרפת ועוד.

אם אתם יצירתיים ונועזים באמת, הנה עבורכם כלי בונוס: Wordoids, מנוע לשוני שממציא עבורכם מילים חדשות, לפי פרמטרים שאתם נותנים לו (אורך, מילה לשילוב, שפה וכן הלאה).

כמובן שכל תוצאת חיפוש כזה צריכה להיבדק במנועי החיפוש שהזכרנו בתחילה, על מנת לוודא כי הדומיין פנוי, אבל עם ארסנל כזה של כלים, סביר להניח כי כבר בין תוצאות החיפוש הראשון במנוע הראשון שתבחרו, תמצאו הרבה יותר מתוצאה אחת (דומיין פנוי) שתישמע לכם מתאימה.
בהצלחה.

שתף את הפוסט

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.