לשירות לקוחות ותמיכה לחץ כאן
שמות דומיין
חידוש דומיין
דומיין בעברית
אחסון אתרים
תעודות SSL
אבטחת מותג
בניית אתר
בלוג
22nd דצמ 2016 | by: דויד פרידמן

על רקע ההתפתחויות הדיגיטליות המרגשות הרבות שחווינו ב-2016 בתחום השיווק (תוכן, ויז'ואל וגם דיגיטל), ברור לגמרי כי גם השנה הקרובה טומנת בחובה שפע של הזדמנויות עבור המפרסמים, המקדמים והמשווקים גם יחד. קיבצנו עבורכם מספר מגמות שכדאי לקחת בחשבון כשאתם יושבים לתכנן את אסטרטגיית הדיגיטל שלכם לשנת 2017 .

Dark Social

2016 הכניסה חזק לתודעה שלנו את המושג הזה, הנוגע לרמת השיתוף של תכנים שאיננה ניתנת למעקב ולכימות על ידי כלי האנליטיקס המסורתיים שאנחנו עושים בהם שימוש. על פי ההערכות, מדובר בנתח לא מבוטל (כ-84%) מהמידע, אשר משותף ומועבר בערוצים כמו מיילים ותוכנות הודעות מיידיות שונות. ערוצים אלה עד כה לא נלקחו בחשבון בעת תכנון אסטרטגיית פרסום ושיווק, אבל 2017 תשים אותו במרכז, במיוחד עבור מפרסמים שמעוניינים להגיע עם המסר לכל מקום. הראשונה שכבר הרימה את הכפפה, היא אדידס, עם קהילות ה-WhatsApp היזומות שלה.

שידורי וידיאו בזמן אמת

מארק צוקרברג כבר הקדים וכינה את שנת 2016 בשם "שנת הוידאו", אבל, מפרסמי 2017 עדיין יצטרכו לעבוד קשה כדי למשוך את תשומת לב המתעניינים דרך שידורים חיים-ספונטניים, שיתופי "מאחורי הקלעים" או אירוחי שאלות ותשובות בווידיאו חי. השנה תייצר לנו המון וידאו ספונטני ברשתות החברתיות, כמובן, בצד פספוסים צפויים, שגם הם יהוו חלק מאסטרטגית התוכן של שנת 2017.

הרחבת החשיפה למותגים באמצעות אושיות-רשת

אסטרטגיית תוכן דיגיטלי מוצלחת כרוכה, בין השאר, ביצירה וטיפוח קהילת עוקבים המתקבצת סביב דמויות מפתח (micro influencers, brand advocates וכן הלאה). יצירת תכנים כלליים, שאינם שיווקיים ומונחי-פרסום דווקא, מבסס את מערכת היחסים שבין המותג ומיצגיו לקהילת העוקבים, ומגדיל את מעגלי ההשפעה בצורה מתמידה. אם עד השנה, עמד מינון התוכן בין "תכנים שיווקיים" לתכנים שאינם מבוססי שיווק על 2 שיווקי מול 5 לא שיווקי, 2017 אף מפחיתה את המינון השיווקי ל-1 ל-5.

מציאות רבודה (Augmented Reality)

הבאזז סביב מציאות מדומה ומציאות רבודה החל כבר לפני מספר חודשים ומפרסמים זריזים אף הספיקו להתנסות ולנצל זאת לטובתם. פגשנו את זה בפרסומות 360 מעלות, בווירטואלית וידיאו שהתערבבה עם העולם האמיתי (Pokémon Go של Niantic) וכד'. 2017 עומדת להציע לנו את הגשרים המשלבים בין הפערים הקיימים בן המציאות לדמיון, וכמובן, לרתום אותם לטובת אסטרטגיית השיווק שלנו.

פרסום דיגיטל ספציפי מוכוון משתמש

2016 הייתה השנה של פרסום חכם, מדויק יותר, מבוסס התנהגות צרכנים. פרסום מבוסס תוכן (שאינו טרנד חדש לכשעצמו) צועד לכיוון המשתמש הספציפי – תחומי העניין שלו, התנהגויות העבר ודפוסי הצריכה שלו, כאשר נעשה שימוש בכלי מדידה וטרגוט מדויק מבוסס פיקסלים, שימוש בפלטפורמות הפצה כמו אאוטבריין וטאבולה והצעות ערך מותאמות שפוגשות את הצרכנים במקומות ובזמנים שבהם הם אפקטיביים ביותר עבורם.

נראה כי 2017 עומדת להפוך את החיים של כולנו למעניינים ביותר: שילוב בין מציאות לדמיון, שידורי וידיאו חיים, פרסומות וצ'טבוטים במסנג'רים – You name it.

דויד פרידמן

שתף את הפוסט

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.